Deprem Tahmin Projesi

Türkiyenin Deprem Portalı...

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa Haberler Kütahya'da Deprem!

Kütahya'da Deprem!

e-Posta Yazdır PDF

632233_htmansetyeniKütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da da hissedildi. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te, merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı. Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye'nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya'ya 77, Bursa'ya 121 ve Balıkesir'e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

ARTÇI DEPREMLER
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te Simav'da kaydedilen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından Kütahya-Şaphane'de saat 23.36'da 3.9, saat 23.41'de ve saat 23.43'te 4 büyüklüğünde üç sarsıntı meydana geldi.

Bu arada depremin Uşak, İzmir Manisa, Edirne ve ilçelerinde de hissedildiği bildirildi.

Art arda yaşanan sarsıntılardan sonra Simav ilçesine, Kütahya ve çevre ilçelerden ambulanslarla sağlık ekipleri gönderildi.

İlk belirlemelere göre, ilçe merkezi, belde ve köylerde can kaybı bulunmuyor. Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı bir binanın yıkıldığı, ancak binada kimsenin bulunmadığı, bazı binaların camlarının kırıldığı öğrenildi.

İlçe genelinde telefonların çalışmadığı, elektriklerin de kesildiği belirtildi.

İnegöl'de deprem sırasında paniğe kapılarak kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü'ne bağlı 5 kişilik öncü ekip, kurtarma araçlarıyla birlikte bölgeye hareket etti.

Öncü ekibin ardından 12 kişilik ayrı bir ekibin de hazır bekletildiği, öncü ekibin bilgileri ışığında bölgeye hareket edeceği belirtildi.

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesinde bulunan Kızılay yardım depolarında hazırlık başlatıldığı, öncü bir ekibin de bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Afyonkarahisar ve ilçelerinde de hissedilen depremin, bölgede can ve mal kaybına yol açmadığı kaydedildi.

Öte yandan, depremin hissedildiği Sakarya'da da vatandaşlar evlerini terk ederek sokaklara çıktı.

17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'ni yaşayan Sakarya'da evlerinden çıkan vatandaşlar, bir süre sokakta bekledi.

Son Güncelleme: Cuma, 20 Mayıs 2011 00:57  

Kimler Sitede

Şu anda 50 konuk çevrimiçi
Please login to be able to chat.

best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills