Deprem Tahmin Projesi

Türkiyenin Deprem Portalı...

 • Yazıtipi boyutunu arttır
 • Varsayılan yazıtipi boyutu
 • Yazıtipi boyutunu azaltır

bayraky2Deprem Tahmin Projesi havadaki statik elektiriksel gerginlik miktarını ölçerek depremi önceden tahmin etmek için başlatılan bir projedir. Gün geçtikçe artan üyelerimizin ve araştırmacılarımızın da desteği ile yapılan deprem tahmin çalışma sayısı yükselmiş ve sitemiz bir deprem portalı halini almıştır.

Gözlediğiniz ve yaptığınız tüm Amatör ve Profesyonel Deprem Tahmin Çalışmalarını Forum üzerinden paylaşabilirsiniz!

okkÜcretsiz Üyelik için TIKLA!


Deprem Tahmin Projesi - Gerginlik Grafiği:

interaktif

ImageYasal Uyarı: BU BİR DENEY PROJESİDİR. YAPILAN ÇALIŞMALAR BİLİMSEL OLARAK HENÜZ KANITLANMAMIŞTIR. YAPILAN DEĞERLENDİRMELERDEN SİTE SORUMLU TUTULAMAZ!

 


 

Ege Denizi'nde Şiddetli Deprem!

e-Posta Yazdır PDF

İstanbul'da da hissedilen bir deprem yaşandı. Saat 16.16'da meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlar panik yaşadı. AFAD,  merkez üssü Ege Denizi olan 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem Çanakkale, Balıkesir,  İstanbul ve İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi.

Deprem birçok ilde de hissedildi. Halk arasında büyük paniğe yolaçan deprem sonrasında can ve mal kaybının olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Boğaziçi Üniversite Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Bozcaada açıkları olduğunu açıkladı. Deprem nedeniyle internet ve telefon bağlantılarında sıkıntı yaşanıyor.

Son Güncelleme: Salı, 08 Ocak 2013 16:10
 

Endonezya'da 8.9'luk Büyük Deprem!

e-Posta Yazdır PDF
Endonezya'nın Aceh açıklarında 8.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tsunami uyarısı yapıldı. AFP haber ajansı depremin Sumatra açıklarında meydana geldiğini bildirdi. Endonezya Jeofizik Ajansı, depremin 226 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı. Sarsıntı Singapur, Tayland ve Hindistan'ın bir bölümünde de hissedildi. Endonezya, “Pasifik Ateş Çemberi” olarak tabir edilen ve sık sık deprem, tsunami ve yanardağ patlamalarının olduğu bölgede bulunuyor. Ülkede, 26 Aralık 2004'de 9 büyüklüğünde meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide 230 bin kişi hayatını kaybetti. Açeh bölgesinde ise en son Ocak 2012'de 7.3 büyüklüğünde bir deprem oldu.
Son Güncelleme: Pazar, 10 Haziran 2012 14:45
 

Muğla'da 6.1 Şiddetinde Deprem!

e-Posta Yazdır PDF

Merkez üssü Ölüdeniz açıkları olan 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem geniş bir alanda hissedilirken halk panik yaşadı.

Saat 15.44'te, 19,6 kilometre derinlikte meydana gelen depremin ardından telefonların kilitlenmiş durumda olduğu belirtildi.

Muğla'da dün de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Son Güncelleme: Pazar, 10 Haziran 2012 14:47
 

VAN'da Depremin şiddeti 7.3, hissedilen şiddet 10

e-Posta Yazdır PDF

681871_htmansetyeniKızılay Genel Başkanı Başdanışmanı Ahmet Mete Işıkara, Van'da yaşanan deprem ilgili Habertürk televizyonuna açıklamalarda bulundu. Işıkara yaptığı açıklamada, "6.6 yerel büyüklüğünün olduğunu esas büyüklüğün ise 7.3 olduğunu Kandilli az önce açıkladı. 7.3 oldukça büyük bir depremdir. Hissedilen 10 şiddetindedir.

Son Güncelleme: Pazar, 10 Haziran 2012 14:45 Devamı
 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »


Sayfa 1 / 3

Kimler Sitede

Şu anda 57 konuk çevrimiçi
Please login to be able to chat.

Flaş Haberler

Ege Denizi'nde Şiddetli Deprem!

İstanbul'da da hissedilen bir deprem yaşandı. Saat 16.16'da meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlar panik yaşadı. AFAD,  merkez üssü Ege Denizi olan 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem Çanakkale, Balıkesir,  İstanbul ve İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi.

Devamını oku...

Anketler

Sizce İstanbul depremi ne zaman olacak?
 
bosluk.jpg

best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills